Rukometaši Radničkog poraženi od leskovačke Dubočice

14:45 | Subota, 18 11 2023

Rukometaši Radničkog su u susretu 10. kola Super rukometne lige u sjajnom ambijentu hale Jezero, koji su napravili navijači oba rivala, poraženi od leskovačke Dubočice, rezultatom 31:34. Uprkos porazu, tim iz šumadijske prestonice ostaje na šestom mestu sa 9 bodova.

Susreti starih rivala su oduvek obilovali neizvesnošću i bili poslastica za ljubitelje rukometa. Ovo je ujedno bio i duel dva direktna konkurenta za plasman u doigravanje Super rukometne lige. Duel je započeo u izjednačenoj igri, a ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu. Radnički je u igri držao Dušan Kasalović sa 4 postignuta gola od prvih 5 domaćina. Nijedan od rivala nije uspevao da napravi značajniju prednost sve do rezultata 9:9 u 16. minutu kada gosti prvi stiču tri gola viška (9:12, 18.min). Smanjili su u 23. minutu Kragujevčani na 12:13, no gosti iz Leskovca dolaze i do plus 4 (12:16, 27.min). Uspeli su momci u crvenom da na isteku 30. minuta prednost Dubočice smanje na podnošljivih 15:17.

Već nakon 3 minuta igre u drugom delu, domaćin furioznom igrom dolazi do izjednačenja 18:18, ali Leskovčani ponovo dolaze do prednosti od jednog do dva gola, a u 42. minutu ponovo imaju plus 3 na svom kontu (22:25). Radnički ubacuje u najviši stepen prenosa i malo po malo utakmicu ponovo uvodi u egal (27:27, 49.min), a zatim i 28:28. I kada se očekivalo da prelome meč u svoju korist, Dubočica serijom 0:4 dolazi do odlučujuće prednosti (28:32, 57.min), koju su uz blage varijacije zadržali do kraja utakmice za konačnih 31:34.

Najefikasniji u redovima kragujevačkog superligašasu su bili Petar Panić sa 9 i Boško Stanisavljević sa 5 pogodaka, dok su kod gostiju golgeterski prednjačili Aleksandar Milićević sa10, a Aleksa Milošević je dodao 7 postignutih golova.

U utakmici narednog, 11. kola Super rukometne lige, Radnički putuje u Kać, gde će ih ugostiti domaćin, ekipa Jugovića.