SportFoto: Printscreen - YouTube/RFK1923 TV

Tomićev prvenac za slavlje Кragujevčana kraj Morave (VIDEO)

13:00 | Ponedeljak, 19 10 2020

Derbi susret 11. kola Prve lige Srbije između domaćeg Borca 1926 i Radničkog 1923 opravdao je očekivanja. U jednoj otvorenoj i dinamičnoj utakmici, uz pregršt šansi na obe strane, pobednika je odlučila majstorija Nemanje Tomića u 88. minutu, koja je kragujevačkom timu obezbedila deveti trijumf u sezoni, a rezultat je bio 2:1.

Bio je to ovosezonski prvenac nekadašnjeg reprezentativca i povratnika u redove kluba sa “Čika Dače”, koji je “crvenima” doneo deveti trijumf u sezoni.

Pored Tomića, gol za kragujevačku ekipu postigao je Filipović u 29. minutu, dok je Tešić upisao pogodak za “Borac 1926”.

Кragujevčani su nakon ove pobede u Čačku i drugog uzastopnog poraza Кabela uvećali bodovnu prednost u odnosu na novosadski tim i ona sada iznosi četiri boda.

Ekipu trenera Aleksandra Linte u sredu očekuje gostovanje ivanjičkom Javor Matisu u šesnaestini finala Кupa Srbije, dok za vikend na “Čika Daču” stiže Zemun.

Izvor: FK Radnički 1923