SportFoto: Privatna arhiva

Trakiću vicešampionska titula u Pančevu (FOTO)

11:00 | Ponedeljak, 01 07 2019

Član Kluba ekstremnih sportova Kragujevac, Strahinja Trakić osvojio je u generalnom plasmanu vicešampionsku titulu na Prvenstvu Srbije u akvatlonu u Pančevu, dok se u svoj kategoriji, takmičara od 18 do 30 godina, okitio zlatom.

Trka u Pančevu sastojala se od jednog kilometra plivanja i pet kilometara trčanja. Trakić je trku savladao za 28 minuta i 30 sekundi, bolji od njega bio je Milan Tomin sa vremenom 27:53, dok je treće mesto zauzeo Nikola Medan iz Pančeva sa 30:09.

Cele nedelje sam naporno trenirao, kako bih se što bolje pripremio za Evropsko prvenstvo koje me očekuje 7. jula, pa sam na ovo takmičenje otišao umoran. Isplivao sam drugi, ali nisam imao dovoljno snage da izvučem kvalitetno trčanje”, rekao je iz InfoKG Strahinja Trakić.

Kragujevčanina sada očekuje Evropsko prvenstvo koje će biti održano 7. jula u Rumuniji.