Sport

Rukometaši “Radničkog 1964” jači od “Karađorđa”

11:00 | Ponedeljak, 14 05 2018

Rukometaši „Radničkog 1964“ savladali su u 21. kolu Super B lige ekipu „Karađorđa“ u Topoli, rezultatom 35:24.

Kragujevčani su otvorili utakmicu sa tri brza gola u komšijskom susretu,ali su igrači „Karađorđa“ vratili istom merom i u 9. minutu došli do izjednačenja (3:3). Od tog trenutka su igrači „Radničkog“ počeli da melju protivnika, čvrstom odbranom i ubitačnim kontranapadima i u 18. minutu pogotkom Miloša Milosavljevića dolaze do ogromnih 9 golova prednsoti (14:5), a na poluvreme se odlazi rezultatom 19:11.

Utakmica je već u prvom poluvremenu praktično bila rešena, tako da je trener Aleksandar Radosavljević dao priliku igračima koji su imali manju minutažu ovog proleća a oni su obilato iskoristili ukazanu priliku. U brzoj i atraktivnoj igri, ređali su se dobri potezi gostiju koji utakmicu privode kraju konačnim rezultatom 35:24.

U kragujevačkoj ekipi najefikasniji je bio Stefan Stanojev sa šest postignutih golova, dok je u rdovima domaćina prednjačio Žarko Barjaktarević sa 11 pogodaka.

Kragujevčani se trenutno nalaze na četvrtom mestu na tabeli sa 24 osvojena boda. „Radnički 1964“ u sledećem kolu u subotu, 19. maja, ugostiće ekipu “Priboja”.