Sport

Kragujevčani osvojili bronzu u Kini (FOTO)

13:13 | Nedelja, 23 10 2016

Univerzitetska reprezentacija Kragujevca osvojila je treće mesto na Svetskom prvenstvu u basketu 3x3 u Kini, savladavši ekipu Univerziteta iz Splita, rezultatom 21:13. Srbiji su bronzu doneli Nikola Kostić, Filip Popović, Janko Tanasijević i Aleksandar Ratkov.

Pobednik Svetskog prvenstva u basketu 3x3 u Kini je ekipa iz Kanade, dok je drugo mesto pripalo Francuzima.

Kragujevčani su pobedama krčili sebi put do finala, ali ih je u nameri da osvoje zlato i budu šampioni sveta u basket 3x3 omeo francuski Bordo od koga su poraženi u polufinalu, razultatom 13:11.

U Kini je snage odmerilo ukupno 32 tima, 16 muških i 16 ženskih ekipa iz 23 različite zemlje sa čak 30 Univerziteta.

Delegaciju iz Kragujevca, pored igrača, činili su i Nenad Tanasijević i Dušan Aleksić.

Podsetimo, Univerzitetska reprezentacija Kragujevca krajem jula odbranila je titulu šampiona Evrope u basket 3x3, pošto je u finalu Evropskog prvenstva u Rijeci u Hrvatskoj savladala ekipu Splita, rezultatom 21:18. Kragujevačku reprezentaciju tada su činili Filip Lalović, Ivan Nedeljković, Miloš Tripković i Nikola Kostić. U grupnoj fazi Kragujevčani su savladali Podgoricu (22:6), Moskvu (17:11), Bordo (19:12), Ostravu (21:17), Split (19:15). U četvrtfinalu nadjačali su Ljubljanu (14:12), a u polufinalu Primorsku(16:14).

Kragujevac je odavno prepoznat po 3x3 sportu, pored toga što je organizovao Svetsko i Evropsko univerzitetsko prvenstvo kao i 5 FIBA turnira u sklopu 3x3 državnog prvenstva Srbije, naš grad je poznat i po najuspešnijoj 3x3 univerzitetskoj reprezentaciji na Svetu. Kragujevčani su osvojili četiri medalje na isto toliko međunarodnih prvenstva. Zlatna medalja na 1. Svetskom univerzitetskom prvenstvu u Kragujevcu 2012., srebrna medalja na 1. Evropskom prvenstvu u Roterdamu 2013., bronzana medalja na 2. Svetskom prvenstvu u Salvadoru u Brazilu 2014. i zlatno odličje osvojeno je na 2. Evropskom prvenstvu u Kragujevcu 2015.