SportFoto: Printscreen - YouTube/RFK1923 TV

Radničkom 1923 bod u Dobanovcima (VIDEO)

13:45 | Ponedeljak, 17 05 2021

Sa poslednjeg gostovanja u ovoj sezoni, ekipi Budućnosti u Dobanovcima, fudbaleri Radničkog 1923 vratili su se sa jednim osvojenim bodom – 1:1 (1:1). Кragujevčanima se tako pruža prilika da pobedom nad Jagodinom u poslednjem kolu na svom “Čika Dači” osiguraju mesto na prvoligaškom tronu.

Gol za Kragujevčane postigao je Ristović u 11. minutu, a za tim Budućnosti Ilić u 12. minutu.

Fudbaleri Radničkog 1923 su nakon ovog kola zadržali vodeću poziciju na tabeli Prve lige Srbije sa istim brojem bodova kao i drugoplasirana Кolubara, ali sa boljim međusobnim skorom u duelima sa Lazarevčanima, koji su se pobedom nad čačanskim Borcem 1926 pridružili Šumadincima na putu u elitni rang takmičenja.

Кragujevčani će u poslednjem kolu, u sredu, 19. maja, od 17 časova na svom “Čika Dači”, ugostiti ekipu Jagodine. Pobedom u ovoj utakmici fudbaleri Radničkog 1923 bi okončali sezonu kao najuspešnija ekipa Prve lige Srbije.

Izvor: FK Radnički 1923