SportFoto: kragujevac.rs

Teodora Simović i Darko Živanović pobednici Kragujevačkog polumaratona (FOTO)

Autor: Jovana Mladenović
13:30 | Ponedeljak, 08 10 2018

Pobednici 6. Kragujevačkog polumaratona su atletičarka Novog Pazara Teodora Simović i takmičar Čelendža Darko Živanović iz Kragujevca. Učešće je uzelo oko 300 profesionalnih sportista i rekreativaca iz Srbije.

Simović je slavila posle jednog časa, 28 minuta i 14 sekundi. Živanović je trijumfovao vremenom od jednog časa, 14 minuta i 56 sekundi.

U muškoj konkurenciji drugi kroz cilj prošao je, kao i prošle godine, Haris Ajdarević, atletičar AK iz Novog Pazara (1:18:04), dok je treće mesto osvojio Lazar Filipović, atletičar iz Čačka (1:21:14).

U ženskoj kategoriji, drugo mesto osvojila je Nevena Jovanović, atletičarka AK Crvena zvezda iz Beograda (1:28:57), dok je treća bila Biljana Kostić, atletičarka AK PEK Gora iz Kraguejvca (1:44:23).

Trčalo se 21 kilometar, četiri kruga centralnim gradskim ulicama, Zorana Đinđića - Nikole Pašića - 27. marta - Lepeničkim bulevarom do Metroa, gde se pravi zaokret, i vraća se nazad pored Knjižare “Most“.

Organizator Kragujevačkog polumaratona je Atletski klub “Maraton KG”, a pokrovitelj lokalna samouprava.