Sport

Radnički i dalje bez pobede

15:00 | Subota, 10 10 2015

Fudbaleri “Radničkog 1923” odigrali su nerešeno utakmicu 9. kola Prve lige Srbije na domaćem terenu protiv užičke “Slobode”, rezultatom 1:1.

Kragujevčani u sledećem kolu gostuju Loznici.

TOK MEČA:

Prvo poluvreme

Radnicki Sloboda

15:00
Najveći fudbalski derbi van Beograda između „Radničkog 1923“ i užičke „Slobode“ počeo je na stadionu „Čika Dača“. Zbog kiše meč prati samo 200 gledalaca.

Kragujevčani od utakmice 9. kola Prve lige Srbije imaju pozitivna očekivanja i nadaju se pobedi.

Fudbaleri „Radničkog“ u Prvoj ligi Srbije trenutno su poslednji na tabeli, sa osvojena 2 boda, dok su Užičani sa 11 bodova na šestom mestu.

15:05
Već u 3. minutu Radnički je imao priliku da dođe do prednosti. Dejan Miljuš je napravio dobar prodor po levoj strani, lopta se od igrača gostiju odbila do stative, a potom udarac Živanovića završava preko gola.

15:07
Gosti su odmah uzvratili nakon nesporazuma golmana Kostića i odbrane, ali je srećom po domaće lopta završila na okviru gola.

15:12
U 11. minutu raspoloženi Miljuš je bio u prilici, ali je golman gostiju uz dosta napora zaustavio i ovaj pokušaj domaćih.

15:27
Na sredini prvog dela Kragujevčani ponovo prete, a posle odlične kontre Lukića šut Vilotijevića prohujao je pored leve stative gola Slobode.

15:32
U 30. minutu Jeremić je lepo centrirao, a udarac Vukojičića neko od odbrambenih igrača Radničkog krajnjim naporom je uspeo da izblokira.

15:34
U redovima domaćina Čonku je u 32. minutu zamenio Strahinja Urošević.

15:46
Završeno je prvo poluvreme bez golova.

Drugo poluvreme

Radnicki Sloboda01

16:03
Na početku drugog dela štoper Petrović je pokušao glavom da da gol, ali je lopta završila preko gola.

16:07
U 48. minutu lepa asistencija Uroševića, ali udarac Miljuša sa ivice kaznenog prostora završava pored gola.

16:21
Sloboda od 60. minuta vodi, a strelac je Jeremić. Gosti su probili odbranu Radničkog po levoj strani, a Jeremić je lepim driblinzima izbacio štopera Radničkog i lako savladao Kostića.

16:34
Evrogol Strahinje Uroševića u 73. minutu. Posle velike gužve u šesnaestercu gostiju lopta se odbila na nekih dvadesetak metara, a vezista Radničkog Urošević fenomenalnim udarcem pogodio je gornji levi ugao gola Slobode.

16:37
U 75. minutu kolosalna šansa za Radnički, ali je uz Stevića golman Tasića uspeo da skrene loptu u korner.

16:44
Lepu akciju Slobode završio je Dolmagić u 84. minutu, a ovom prilikom istakao se dobrom intervencijom golman Kostić.