Rukometašice Radničkog pretrpele minimalan poraz u Aranđelovcu

14:15 | Nedelja, 17 03 2024

Rukometašice Radničkog su u utakmici 17. kola Super rukometne lige poražene na gostovanju u Aranđelovcu od ekipe Bekament BB rezultatom 27:26, poluvreme 15:12. Nakon ovog kola, Kragujevčanke se i dalje nalaze na osmom mestu sa 8 bodova.

Sam početak utakmice sa dugogodišnjim rivalkama je protekao u ritmu gol za gol do 7. minuta i rezultata 2:2, kada domaćin preuzima inicijativu i dolazi do plus 4 (6:2, 11.min), i održava do 7:3. Nakon minuta odmora koji je pozvao stručni štab Radničkog, gošće se bude, a na scenu stupa bekovski tandem Boner-Inđić pa je u 19. minutu rezultat izjednačen (8:8). Posle vođstva Aranđelovčanki od 11:9, pogotkom iz kontranapada Bjelakove ponovo je egal, 11:11, nakon koga nizom grešaka i neiskorišćenih napada Kragujevčanki, Bekament serijom 4:1 postavlja krajnji rezultat na poluvremenu, 15:12.

Ista meta isto odstojanje je karakterisalo veći deo igre u drugoj deonici. Domaće igračice su održavale konstantnu prednost od 3 do 4 gola razlike. U više navrata gošće iz Kragujevca nisu iskoristile priliku da smanje prednost Bekamenta i činilo se da će tako ostati sve do samog kraja. No, crvene uspevaju da u 54. minutu konačno skinu prednost domaćih igračica na minus 2 (24:22), a nedugo zatim golom kapitenke Stošić priđu i na minus 1 (25:24, 57.min). Usledio je brz odgovor domaćina za 26:24, ali Inđićeva šutem sa 9 metara vraća gošće u igru (26:25). Čuvar mreže Radničkog Amna Pidro brani pokušaj Aranđelovčanki i daje šansu svojoj ekipi da utakmicu uvede u egal i neizvesnu završnicu, koja se ukazala u narednom napadu, no šut Bonerove sa linije od 7 metara završava na stativi. Do kraja susreta obe ekipe postižu po jedan gol za konačnih 27:26.

Titulu najboljih strelaca u redovima Bekamenta su ponele Ljubica Ivković sa 7 i Đurđina Radojičić sa 5 pogodaka, dok su kod Kragujevčanki najefikasnije bile Andrea Boner sa 11 i Helena Inđić sa 5 postignutih golova.

U narednom, 18. poslednjem kolu regularnog dela Super rukometne lige, Kragujevčanke će ugostiti ekipu Železničara iz Inđije u subotu 23. marta.